Ik zoek werk Wat kan ik leren? Medicijnen Bewonersraden Vrijwilligers
Ik zoek werk Wat kan ik leren? Medicijnen Bewonersraden Vrijwilligers
Gezond in beweging Filmpjes Zelfstudie Over Ons Mijn account
Gezond in beweging Filmpjes Zelfstudie Over Ons Ervaringsdeskundigheid

 

Ervaringsdeskundigheid

Bij Zuidwester kun je gebruik maken van iemand die ervaringsdeskundig is.

Dit zijn mede-bewoners die een opleiding hebben gevolgd als ervaringsdeskundige.
Zij weten hoe het is om te wonen in een instelling.

Ook weten zij hoe het is om te leven met een beperking.

 

 

Wat kunnen ervaringsdeskundigen voor jou doen?
 

Je kunt met hen praten als je ergens advies over wilt of als je gewoon je verhaal wilt doen. Het kan heel vertrouwd zijn om te praten met iemand die weet wat het is om een beperking te hebben en in een instelling te wonen.

En zij kunnen je stimuleren om te kijken naar mogelijkheden en naar wat allemaal wel kan. Omdat het je niet verder helpt als je alleen maar kijkt naar wat niet kan.

Zij kunnen zich op die manier inzetten als je ‘maatje’. Ze kunnen je helpen om positief te blijven, ze kunnen je dus advies geven of ‘de weg wijzen’ naar andere hulp als dat nodig is.

Misschien kunnen John, Kevin, Jelle, Mark, Cherish, Glenn, Kimberly en Ad met hun eigen ervaring en deskundigheid jou wel verder helpen.

Voorbeelden waar een ervaringsdeskundige in kan helpen:
 

Je kunt hen vragen om jou te helpen te leren reizen met het openbaar vervoer.

Maar ook als je hulp nodig hebt met het leren omgaan met een computer.

Ook als je handige tips wilt om te leren omgaan met bijvoorbeeld autisme, is het soms handiger om dat van een ervaringsdeskundige te horen.

Dit zijn de mailadressen van ervaringsdeskundigen. Je kunt mailen om je vraag te stellen.

 

Jelle de Vos
jelle.d.vos@zuidwester.org
Kevin de Milde
k.d.milde@zuidwester.org
Glenn Ramdayal
g.ramdayal@zuidwester.org
Ad van Ginneken
a.v.ginneken@zuidwester.org
Bjorn Lankhuizen
b.lankhuizen@zuidwester.org
Cherish Nabi
c.nabi@zuidwester.org
Kimberly Da Luz
Delgado Rocha

k.daluz@zuidwester.org
Manuel Tumba
somsmano@outlook.com
Mark Edewaard
m.edewaard@zuidwester.org
Michael Reedijk
kijdeer1@hotmail.com
Roxanne Oostdijk
r.oostdijk@zuidwester.org

 

In januari start er weer een nieuwe opleiding ervaringsdeskundigheid.



Wat moet je kunnen om de opleiding te volgen:

 

  • Van belang is dat je kunt lezen.
  • Kunnen en willen (eventueel met hulp) reizen met openbaar vervoer naar Eindhoven.
  • Je moet het leuk vinden om andere bewoners te helpen als er vragen zijn.
  • Je moet goed kunnen luisteren en geduld hebben.
  • Belangrijk is ook dat je naar jezelf durft te kijken. Dat betekent dat je soms terug moet kijken naar je leven.
  • En tot slot is het belangrijk dat je graag iets wilt betekenen voor Zuidwester en de bewoners.

    Klik hier voor het volledig profiel ervaringsdeskundige.
    Klik hier voor de folder ervaringsdeskundigheid


Er is plek voor 2 personen, heb je interesse?


@ Mail naar Els Kievit, de coach van de ervaringsdeskundigen: e.kievit@zuidwester.org

 

Clientvertrouwenspersoon


Zuidwester heeft ook vertrouwenspersonen.
Dat is iemand waar cliënten mee kunnen praten.
Als je bijvoorbeeld ergens mee zit.
Boos bent of een klacht heeft over.
Of over iets persoonlijks wil praten.
De vertrouwenspersoon luistert goed.
De vertrouwenspersoon vertelt niets door.
En biedt aan om te helpen.


Regio Goeree-Overflakkee
Ine van Doornmalen
E-mail: i.vandoornmalen@hetlsr.nl
Telefoon: 06-40041189

Regio Hoeksche Waard-Rotterdam
Vera Hartings
E-mail: v.hartings@hetlsr.nl
Telefoon: 06- 19 46 23 59

Regio Voorne-Putten
Vera Hartings
E-mail: v.hartings@hetlsr.nl
Telefoon: 06- 19 46 23 59

Regio Zeeland
Wendy de Backer
E-mail: w.debacker@hetlsr.nl
Telefoon: 06- 58999155

Regio West-Brabant
Vera Hartings
E-mail: v.hartings@hetlsr.nl
Telefoon: 06- 19 46 23 59

naar boven